Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC?

Každý, kdo se snaží držet krok s dobou, jistě mnohokrát slyšel o možnosti investovat do bitcoinu. A také se k němu dostaly zkušenosti obojího typu – jak pozitivní, tak negativní. Že mají kryptoměny pověst riskantní cesty investování, je svým způsobem zasloužené. Ale kdyby se na nich nedalo vydělat, už dávno by to lidé přestali dělat. Jak to tedy s tím BTC je doopravdy?

Kryptoměny zdaleka nejsou to jediné, co dovede zúročit peníze. Podívejte se na námi doporučené možnosti, třeba investice do dluhopisů s pravidelným výdělkem.

Takže ještě jednou - vyplatí se investovat do bitcoinu?

Odpověď je krátká a jednoduchá – ano, může se to vyplatit. Opatrnost ve vyjádření je zcela na místě, protože ve světě finančních trhů úplně jisté není nikdy nic, a je celkem jedno, jestli uvažujete nad tím, kam investovat milion, nebo zda plánujete pravidelné investování nižších částek.

Opatrný a staromilský investor, zvyklý na investiční klasiku (akcie, dluhopisy, nemovitosti, zlato), u kryptoměn vnímá riziko ještě výrazněji.

Bitcoin a další kryptoměny mají ale na své straně silného protivníka – novou dobu. Na to, že jsme stále více online, jsme si dávno zvykli, a proto BTC – zamýšlen původně “pouze” jako bezpečný elektronický hotovostní a platební systém – představuje něco, co se zkrátka musí vyzkoušet. Proč?

Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC? obrázek 1
Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC? obrázek 3
  • má technologický potenciál, v budoucnosti se finanční transakce určitě budou více či méně podobat těm bitcoinovým
  • je sympaticky decentralizovaný, obchází finanční sektor a umožňuje jednotlivcům provádět všechno zcela samostatně (peer to peer)
  • zní jako hudba budoucnosti, některé státy ho přijali jako svou oficiální měnu
  • díky limitovanému množství je imunní vůči inflaci
  • navzdory občasným turbulencím jeho hodnota trvale roste a zřejmě tento trend bude pokračovat

Vytěžení všech bitcoinů se předpokládá v horizontu cca 100 let, a proto nelze před jejich existencí zavírat oči. Navzdory všem jejich plusovým bodům zůstávají veličinou určenou pouze pro zajímavé doplnění investičního portfolia.

Problém s názvem kam investovat 2024 má řešení – rovnoměrně různými způsoby, přičemž bitcoiny budou příjemné zpestření a zároveň možností, jak se s nimi postupně seznamovat. 

Nepouštějte se pouze do kryptoměn, prozkoumejte naše doporučené investice

Investujte do dluhopisů a vytvořte si rozumně diverzifikované investiční portfolio.

A kdy se BTC vyplatí nejvíc?

O kryptoměnách pravděpodobně ještě hodně uslyšíme a další generace možná – kdo ví – na ně úplně přesedlají.

Zatím jsou ale pořád ještě v plenkách (Bitcoin se zrodil roku 2009) a podléhají silným výkyvům hodnoty. Radikální snížení nebo totální ztráta je kdykoli možná. Ztráta přístupu k datům a heslům může také vést k úplné ztrátě (pamatujte, že banky zde stojí úplně mimo).

Relativně bez obav nakupuje BTC velmi movitý investor, který částečnou ztrátu velkoryse oželí. Rozhodně je lepší brát bitcoin jako dlouhodobou investici, v tomto smyslu představují protiklad ke korporátním dluhopisům, kde jsou investorům vypláceny zisky minimálně jednou ročně.

A aby z toho opravdu něco káplo, nezapomeňte na odbornou konzultaci se zkušenými profesionály, do jisté doby byl BTC doménou IT mozků, ti o něm vědí nejvíc.

Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC? obrázek 5

Jak a kde nakoupit bitcoin

Kryptoměna je ideální pro milovníky investování online, protože jinak to s ní logicky ani nejde. Takže si vezměte počítač a postupujte následovně:

  • vyberte si kryptoměnovou burzu a registrujte se ní
  • přidejte si peníze na účet
  • vyberte metodu platby
  • nakupte po zralé úvaze BTC
  • nákup uložte do bezpečné peněženky


Využijte možnost svěřit svůj investiční kapitál spolehlivým společnostem, které jej zúročí. My vybíráme ty nejlepší ověřené dluhopisy s jistou návratností investic

Investice do bitcoinu - rady a doporučení pro začátečníky

Ať už je důvodem, proč investovat do bitcoinu, možnost spontánního bohatství nebo riskantního podnikání, či ho vnímáte jako revoluci v digitálních platebních transakcích, je to poměrně složitý systém, který navzdory proklamované bezpečnosti má svá rizika a úskalí.

Proto než začnete, rozhodně si stanovte maximum financí, které chcete do bitcoinu vložit, a nepřekračujte je. Nepodceňujte bezpečnost a nechte si poradit.

A sami se pokuste do problematiky proniknout co nejhlouběji – tak jako musíte znát druhy dluhopisů a situaci emitenta, měli byste rozumět pojmům jako těžař, blockchain a kryptografická nonce. 

Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC? obrázek 7
Investovat do bitcoinu v roce 2024 - opravdu se letos vyplatí investice do BTC? obrázek 9

A cenná rada nakonec – nespěchejte a neunáhlete se. Vzhledem k predikcím se nemusíte obávat, že vám s kryptoměnami ujede vlak.

I když slovo bitcoin je v oblasti investic stále skloňované, jeho budoucnost je stále hodně daleko a v současné době představuje spíše jen kuriózní alternativu k tradičním měnám a zajímavý doplněk investičních portfolií.

Pokud máte své investice dobře rozložené, zkuste experimentovat a nějaké bitcoiny si opatřete. Nezapomeňte však své portfolio vystavět komplexně a zahrňte do něj dluhopisy společností, které jsme pro vás vybrali. 

Je dostatečně ověřeno, že největší zisk a nejméně rizik přinášejí různorodé investice

Dluhopisy vybírejte u nás, nabízíme ty nejlepší dluhopisy s pravidelnou výplatou.